Tapety tekstylne- nowoczesność naturalna w dotyku

Poszukując okładziny ściennej, która będzie wyjątkową ozdobą, a zarazem nada wnętrzu niepowtarzalności warto zapoznać się z naszą ofertą tapet tekstylnych. Przyjemna w dotyku, ciepła w odbiorze tapeta tekstylna pozwoli uzyskać wyjątkowy efekt dekoracyjny i cieszyć się nowoczesną przestrzenią.

Kategoria: Tekstylne

Trwałe i naturalne

Ze względu na technologię wytwarzania, tapety tekstylne są połączeniem tapet fizelinowych z włóknistą strukturą. Fizelina wzmacnia i zespala strukturę tapety, dzięki czemu uzyskuje ona wyjątkową trwałość. Może pełnić funkcję wzmocnienia ściany skłonnej do pęknięć (szczególnie w nowo oddanym budownictwie), zachowując sztywność dzięki mocnemu podkładowi. Tkanina pleciona z włókien naturalnych (len, bawełna, jedwab) bądź, ich syntetycznej imitacji, może mieć różnorodną teksturę. Różnica splotów, długości włosa, bogata kolorystyka sprawiają, że tapety tekstylne, są częstym materiałem dekoracyjnym, stosowanym przez architektów wnętrz. Pozwalają na zabawę strukturą, cieniowaniem ścian, łączeniem surowych elementów z ciepłą, naturalną tkaniną.

Surowo czy subtelnie?

W aranżacji wnętrza liczy się umiejętność łączenia struktur, pozornie różnych elementów w jedną całość. Tak jak zimny kamień, może pięknie komponować się z ciepłym drewnem, tak surowa ściana uzyska zupełnie inny wymiar, zestawiona ze ścianą wykończoną naturalną tapetą tekstylną. Ważne, by wyczuć proporcje i nie zdominować przestrzeni jedną z nich, bo aranżacja stanie się przytłaczająca.

Filtruj według

Wzór
więcej... mniej
Występujące kolory
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Rodzaj
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies, aby umożliwić funkcjonowanie strony i lepiej spełniać Twoje wymagania. Kontynuując przeglądanie serwisu akceptujesz wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.