DEL SOL

Del Sol –  luxe, calme et volupte 

Luxe, calme et volupte – przepych, spokój, rozkosz – te określenia tworzące tytuł wspaniałego dzieła Henri Matisse’a, kojarzą się nieodmiennie i wprost z kolekcją tapet Del Sol prezentowaną przez firmę A.S. Creation w 2018 roku. Pomimo dystansu ponad 114 lat dzielących genialne dzieło mistrza wykonane techniką pointylizmu olejem na płótnie od współczesnej aranżacji wzornictwa kolekcji Del Sol, umieszczonego na winylowych tapetach o podłożu flizelinowym, zjawiska te mają niemało wspólnego, abstrahując rzecz jasna od różnic w ich randze artystycznej.

Ta niezwykła kolekcja ściennych tapet nie tylko przypomina, ale pozwala ponownie odkrywać radosny, kolorowy i kwiecisty motyw malarstwa, tak świetnie sprawdzający się zarówno w dawnym, freskowym zdobnictwie ściennym jak i nowoczesnych aranżacjach. Udowadnia, że tradycja może być jednocześnie nowoczesna i twórczo wykorzystana do uczynienia naszych wnętrz przytulnymi, ciepłymi i wręcz luksusowymi, niczym w nastrojowych wizjach dawnych mistrzów. Połączenia kręgów, pasów oraz kolorystyczne dopasowanie eleganckich barw takich jak gołębi błękit, granit, krem i delikatne pastele, współgrających naturalnie z pozoru krzykliwymi czerwieniami, pomarańczami i aquamaryną – na tle jednokolorowych tapet o interesujących strukturach, tworzą niepowtarzalny i harmonijny spektakl godny dawnych mistrzów nastroju.

A przecież te ulotne z pozoru wizje trzymają się mocno swego podłoża, są bardzo odporne na  zmywanie, szorowanie, posiadają dużą światłoodporność i sprawdzają się zarówno w kuchni i przedpokoju jak w jadalni i na salonach. Są niezniszczalne, bez względu na czas i miejsce któremu przydają blasku – jak prawdziwa sztuka, którą tak udanie manifestują.
Znaleziono 40 produktów.
na stronie
Wyświetlono 1 - 21 z 40 elementów

Góra