Tapety z roślinnymi wzorami - Tapety.org
Enter here your message to your customers

Tapety z roślinnymi wzorami

Dnia: wtorek, grudzień 17, 2019 Komentarzy: 0
Moda na motywy roślinne zagościła nie tylko na paryskich wybiegach, promowana przez projektantów odzieży, ale wkroczyła również do architektonicznych pracowni, pojawiając się coraz częściej w dekoracyjnych aranżacjach wnętrz.

Liście, bluszcze, drzewa, kwiaty, czy nieco geometryczna koniczyna marokańska. Lubiane zarówno w aranżacjach skandynawskich jak i w stylu glamour czy Belle Epoque.


Jaki motyw roślinny wybrać?


Wyraźne soczyste motywy modnych bambusowych tyczek czy liści monstery, draceny czy dieffenbachii ożywią nawet mało doświetloną przestrzeń. Ten rodzaj zieleni nie wymaga podlewania, pielęgnacji, ani dobrej ekspozycji na światło. Wprowadzi jednocześnie do mieszkania soczystą zieleń, jaką posiadają doniczkowe rośliny. Z uwagi na ich rozmiary i wyrazistość, warto wybrać jedną dominującą ścianę, którą w ten sposób jeszcze bardziej wyeksponujemy (http://tapety.org/ii-decoro/6006-tapeta-as-creation-95936-1-dekora-natur-6-4051315107669.html).

Tapeta AS Creation 95936-1 Dekora Natur 6

Artystyczna kratownica, za którą rozpościera się piękno ogrodu (http://tapety.org/horizons/1924-tapeta-ugepa-l57304-3294270573044.html), wywoła uczucie dodatkowej przestrzeni, doda powiewu świeżości dobiegającego z zewnątrz.

Motywy mniej wyraźne, nieco „przetarte” i stłumione kolorystycznie, świetnie sprawdzą się w sypialniach i miejscach relaksu. Nie przytłaczają swą kolorystyką, a jedynie nadają charakteru i subtelnego uroku. (http://tapety.org/escapade/5146-tapeta-ugepa-l68501-escapade-3294270685013.html)

Tapety na fizelinie o wypukłych, delikatnych w dotyku wzorach roślinnych, dodają pomieszczeniom klasycznej elegancji. Wpływają na odczucia ciepłej i przyjaznej przestrzeni (http://tapety.org/157-motywy-roslinne#/page-3). Doskonałe zarówno do salonu, holu czy pokoju wypoczynku.

Tapeta AS Creation 94162-2 Atlanta

Motywy roślinne rodem z Belle Epoque

Piękna epoka, piękny czas. Rozwój technologiczny, postęp i spokój panujący w Europie. Do tego sztuka, kabaret i kino. Tak kojarzony jest okres sprzed I Wojny Światowej, do którego coraz częściej nawiązują designerzy. Zamiłowanie do piękna, przepych w dekoracjach. Do tego roślinne motywy na ścianach, w postaci zdobnych tapet.

Dziś ten blichtr jest nieco tłumiony, a w kompozycjach glamour często stosowany umiar i współczesne poczucie dobrego smaku http://tapety.org/belle-epoque/2898-tapeta-as-creation-3390-58-belle-epoque.html?search_query=belle+epoque&results=39).

Tapeta AS Creation 3390-58 Belle Epoque

Skandynawskie zamiłowanie do natury

Znani ze swej miłości do przyrody Skandynawowie również do domów przemycają roślinne motywy. Urządzając pokój w tym stylu, nie można zabraknąć w nim drewna. Świetną imitacją naściennych drewnianych paneli są tapety deski. Proste w montażu, niezabierające tyle przestrzeni, co naturalne drewniane panele, wywołujące efektowne poczucie bliskości z przyrodą (http://tapety.org/281-deska-drewno#/page-3). Również motywy drzew cieszą się przychylnością dekoratorów, urządzających wnętrze właśnie w skandynawskim stylu.


Tapeta AS Creation 8951-27 New EnglandWbrew powszechnej opinii, że styl skandynawski to tylko biel i szarości, można przełamać kolorem te utarte stereotypy. Tak jak każde mieszkanie jest inne, tak trudno jednoznacznie zaszufladkować wyznaczniki stylu. Duńczycy, (jako jeden z trzech narodów Skandynawii) stawiają na ciepłe, orzechowe odcienie drewna, orientalne wzory tkanych dywanów i barwne dodatki. Patrząc z tej strony warto podejść do swojej aranżacji bardziej na luzie. Nie zamykać się na kolory, różnorodność, czy bardziej wyraźne motywy roślinne tapet.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Góra