Sklep z tapetami ściennymi - Poradnik: Jak kupować by się nie nadziać?

Dnia: Monday, June 11, 2018 Komentarzy: 0

Zakupy w Internecie od kilku lat cieszą się olbrzymią popularnością. Ogromny wybór asortymentu, niskie ceny, wygoda i szybkość realizacji sprawiają, że ludzie coraz częściej zaglądają na sklep internetowy i realizują zamówienia.

Tapety ścienne należą do produktów, które niełatwo zakupić przez sklep internetowy: bez wcześniejszego obejrzenia wzoru, bez dotykania struktury i zobaczenia koloru „na żywo” ciężko mieć pewność odnośnie dokonywanych zakupów. Jak zatem sprawić by tapety na ścianę kupione w sklepie internetowym były trafione? Postaramy się to wyjaśnić w tym krótkim poradniku.

Oto kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę kupując tapetę ścienną w sklepie internetowym z tapetami:


1) ZDJĘCIA

Sprzedając tapety sklep internetowy powinien zadbać o jak najlepszy opis i dostarczenie jak najlepszych zdjęć przedstawiających sprzedawany produkt. Im więcej zdjęć – tym lepiej.

Zwróć jednak uwagę na typ dodanych zdjęć. Cześć producentów tapet ściennych używa komputerowej edycji do przedstawienia wizualizacji produktu i zaaranżowania go w pomieszczeniu. Takie zdjęcia są łatwo rozpoznawalne: wydają się sztuczne i mają nieproporcjonalne wielkości. Nie należy sugerować się również wielkością wzorów przedstawionych na takich zdjęciach, gdyż mogą wydawać się za duże lub za małe. Warto wówczas napisać do swojego sklepu internetowego z tapetami i zapytać o faktyczną wielkość wzoru lub o dodatkowe zdjęcie oferowanego towaru. Każdy sklep z tapetami ściennymi oferując towar posiada taką świadomość i bez problemu udostępni dodatkowe zdjęcia.

 2) KOLOR

Ważnym czynnikiem przy kupnie tapety na ścianę jest kolor. Brak możliwości zobaczenia go na własne oczy często sprawia, że klient decyduje się na pójście do sklepu i zobaczenie koloru w rzeczywistości. Jest to słuszne podejście biorąc pod uwagę fakt, że kolory wyświetlane na ekranie monitora mogą odbiegać nawet znacznie od barw rzeczywistych. Wyświetlanie kolorów zależne jest od rodzaju urządzenia: jasności, nasycenia i balansu kolorów ustawionych na ekranie. Jak zatem mieć słuszność dokonywanych zakupów? Użyj większej ilości urządzeń do porównania. Jeśli nie masz drugiego komputera – nie ma problemu! W obecnych czasach większość osób ma dostęp zarówno do komputera jak i smartphone – to powinno wystarczyć.  Porównaj zdjęcia na komputerze i na ekranie telefonu by mieć pewność czy kolor przedstawiony na obu ekranach nie rożni się znacznie.  Sklepy internetowe z tapetami oraz producenci tapet ściennych dbają o to, aby kolor tapety na ekranie odpowiadał faktycznemu kolorowi w rzeczywistości. Jeśli na obu ekranach wygląd tapety jest podobny to faktyczny kolor tapety na ścianę nie będzie odbiegał od wyświetlanego na ekranie.

3) FAKTURA

Tutaj zwróć uwagę na dwa czynniki:

a) czy w opisie tapety znajdziemy zdjęcie zrobione pod kątem – jeśli tak, to faktura powinna być widoczna.

b) czy tapeta zawiera opis faktury – w naszym przypadku sklep internetowy Tapety .org zawiera opis faktury: gładka, wypukła. Struktura gładka może być strukturą idealnie gładką lub lekko porowatą, ale bez wyraźnych uwypukleń. Faktura wypukła zawiera zdecydowane wgłębienia lub uwypuklenia, które wyraźnie podkreślają wzór przedstawiony na tapecie ściennej. Jeśli nie jesteś pewny czy faktura gładka jest idealnie gładka, czy lekko porowata – zapytaj sprzedawcę. Nasz sklep internetowy z tapetami posiada wykwalifikowaną kadrę, która udzieli wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.

 4) MOŻLIWOŚĆ ZWROTU

Obecnie każdy sklep, łącznie ze sklepem internetowym z tapetami ściennymi posiada ustawowo 14 dni na możliwość zwrotu towaru. Jeśli zatem zakupisz towar, który nie spełni Twoich oczekiwań – masz możliwość zwrócenia towaru i otrzymania zwrotu gotówki. Często możliwość dokonania zwrotu jest na koszy sprzedawcy – w ten sposób unikniemy dodatkowych kosztów związanych z wysyłką towaru.

Podsumowując: jeśli obawiasz się zakupu tapet ściennych w Internecie, zwróć uwagę na wyżej wymienione punkty. Kierując się powyższym poradnikiem unikniesz najczęściej popełnianych błędów. Jeśli jednak zakupiony towar nie spełni twoich oczekiwań, nie przejmuj się. W ciągu ustawowych 14 dni możesz zwrócić tapety – sklep internetowy w którym dokonałeś zakupu może zawsze zaproponować inny produkt a ty zawsze możesz oddać lub wymienić tapetę na inną.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Góra