Niewielkie przestrzenie w dobrym guście - Tapety.org
Enter here your message to your customers

Niewielkie przestrzenie w dobrym guście

Dnia: piątek, grudzień 13, 2019 Komentarzy: 0

Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń do zagospodarowania, możemy stworzyć równie ciekawą aranżację, co w dużych, przestronnych pokojach. A nawet wykreować bardzo przytulne i klimatyczne miejsce.

Małe pokoje i ciasne korytarze to domena mieszkań w blokach. Wydawałaby się, że tak ograniczona przestrzeń mocno zawęża możliwości aranżacyjne. Nic bardziej mylnego. W prawdzie zaprojektowanie takiego wnętrza wymaga więcej precyzji i dobrego planowania, ale można wyczarować prawdziwe perełki.Pomysł to podstawa

Przeglądając piękne katalogi wnętrzarskie czy zdjęcia pokazowych salonów, aż trudno czasem uwierzyć, że są to miejsca, w których da się mieszkać. Są tak idealne i nieskazitelnie czyste. A gdzie szafy? Miejsca na odkładanie rzeczy? Porozrzucane zabawki w dziecięcym pokoju? Praktyczne rolety do zasłonienia się przed wścibskim sąsiadem z oknami naprzeciw? Załóżmy zatem, że to tylko piękne inspiracje, z których czerpiemy pomysły. Dopiero zderzając je ze swoją rzeczywistością, uwzględniając nawyki i przyzwyczajenia domowników możemy zaplanować własną przestrzeń. Piękną, ale i funkcjonalną, szczególnie przy małym metrażu mieszkania.

Stół kuchenny może być zarówno jadalnią, blatem roboczym do przygotowywania kulinarnych smakołyków, ale i miejscem do odrobienia lekcji po szkole, napicia się szybkiej kawy z koleżanką, czy przestudiowania sprawozdań finansowych. W pokoju młodzieżowym nie tylko się śpi i pracuje, ale też odpoczywa, tworzy i spotyka z przyjaciółmi. Wielofunkcyjność przestrzeni, oprawiona gustownymi detalami sprawia, że dom nie musi być bardzo duży, by stanowił przytulną i ciepłą przystań, do której chce się wracać.

Tapeta AS Creation 32440-3 Day & NightTapety nadające wyrazu przestrzeni

Można pomalować całe mieszkanie na biało. Jest wtedy czysto, schludnie i przestrzennie. Można też wykorzystać do aranżacji różne materiały wykończeniowe. Uzyskamy wówczas bardziej niespotykany efekt końcowy, który zachwyci nie jednego gościa, a domownikom umili życie. Najłatwiejszym sposobem ożywienia przestrzeni, jest zastosowanie tapet. Przykładowo tapeta winylowa na fizelinie pokrywa drobne nierówności na ścianach, jest łatwa w zakładaniu, jak i użytkowaniu. Wybierając tapetę zmywalną nie musimy obawiać się o plamy powstałe w kuchni czy w dziecięcym pokoju. Łatwo usuniemy zabrudzenia powstające przy wyłącznikach światła i „pokopane” ściany pod biurkiem.

Jaki motyw tapety wybrać?

Wybór motywu przewodniego jest niełatwy ze względu na różnorodność wzorów, kolorów, struktur, motywów tapet oferowanych na rynku. Duże, wyraźne wzory mogą sprawiać wrażenie przytłaczających w niewielkiej przestrzeni. Jasne i drobne motywy rozświetlają pokój. Są też rozwiązania bardziej zaskakujące. Tapety na fizelinie z fluorescencyjnymi efektami (np.http://tapety.org/day-night/1276-tapeta-as-creation-32440-3-day-night-4051315155233.html ). W dzień gustowna tapeta z motywem, w nocy niesamowity efekt świecących gwiazd. Szczególnie polecana do sypialni i pokojów dziecięco- młodzieżowych. Fluorescencyjne gwiazdki oswajają z ciemnością maluszki, samodzielnie zasypiające w łóżeczkach. Gama kolorów od bieli, szarości, niebieskiego czy różowego tła tapety sprawia, że może idealnie komponować się zarówno do pokoju dziewczynek jak i chłopców (http://tapety.org/adelaide/3912-tapeta-as-creation-35991-2-adelaide.html)

Tapeta As Creation 35991-2 AdelaideKomentarze

Zostaw swój komentarz

Góra