Fototapeta w domu – hit czy kit? - Tapety.org
Enter here your message to your customers

Fototapeta w domu – hit czy kit?

Dnia: wtorek, październik 8, 2019 Komentarzy: 0
Fototapeta była niegdyś bardzo popularną formą oklejania pomieszczeń w domu. Najczęściej stosowano ją w pokojach dziecięcych lub w gabinetach, czyli tam, gdzie zamykano drzwi. Z jednej strony był to bardzo modny widok, który zdobił ścianę (przez pewien czas bardzo popularne były fototapety przedstawiające wielkie metropolie Zachodu), a z drugiej raczej nie decydowano się na położenie jej, np. w kuchni czy łazience. Dziś, kiedy fototapeta wróciła „do łask”, do sprawy podchodzi się już zupełnie inaczej. Głównie też ze względu na fakt, że dzisiejsze fototapety są wykonane z naprawdę trwałego materiału. Dlaczego warto zatem zdecydować się na fototapetę w domu? Jakie modele najlepiej wybrać?

Dobry materiał

Jak wiadomo, fototapeta to nic innego jak fotografia lub dowolna grafika, która wydrukowana jest przy użyciu plotera, a następnie nakładana jest na ścianie. Fototapety starego typu bardzo często się rwały, dlatego też ten materiał okleinowy nie „zrobił oszałamiającej kariery” w Polsce. Dziś to już przeszłość! Zdjęcia na fototapetach są wyraziste, nie tracą w zupełności na ostrości, a także wykonane są z naprawdę dobrego jakościowo materiału. Obecnie, jednymi z popularniejszych fototapet są tzw. fototapety winylowe, które wykonane zostały na nośniku flizelinowym. Co to oznacza? Tego typu fototapety są odporne na wilgoć i zamoknięcie. Jak wiadomo, kiedyś nie przyklejano fototapet w kuchni lub łazience, głównie ze względu na fakt, że materiał szybko nasiąkał wodą i efekt stawał się nieestetyczny. Dziś to już przeszłość! Nowoczesne fototapety winylowe wykonane są najczęściej z materiału, który nie przepuszcza wilgoci, a także chroni przed powstawaniem jej w pomieszczeniach i przekształcaniem się, np. w grzyba. Tego typu fototapety winylowe nie tylko zdobią pokój naszego nastolatka , ale także mają powłokę antybakteryjną, która chroni przed gromadzeniem się wokół nieprzyjaznych czynników chorobotwórczych.

Fototapeta Gama DFV02 TygrysZmywalność

Co ciekawe, bardzo często stosuje się dziś fototapety w kuchni, oklejając nimi przestrzeń wolną nad blatem. Głównie ze względu na fakt, że są one zmywalne i z jej powierzchni łatwo usunąć różnego typu zabrudzenia. Nowoczesne fototapety wykonane są w taki sposób, by służyć przez naprawdę wiele lat. Bez problemu przetrzemy je szmatką, zetrzemy kurz lub brud. Najmodniejsze są obecnie fototapety zmywalne, które można położyć w praktycznie każdym pokoju, niezobowiązujące grafiką , ale będące przy tym delikatne w swoim wyrazie, jak np. ta fototapeta z dmuchawcami. Co ważne, fototapeta ta powiększa optycznie pokój, w którym zostaje położona, można się przy niej zrelaksować i odpocząć.

Fototapeta Gama DFV21 RosaW dzisiejszych czasach znajdziemy także wiele przydatnych akcesoriów, które pomogą nam założyć odpowiednio fototapetę. Z pewnością przyda się mydło cukrowe, które świetnie poradzi sobie z oczyszczeniem powierzchni, na której będziemy kłaść fototapetę. W dzisiejszych czasach fototapeta to z pewnością hit mody! Mnogość ciekawych wzorów oraz efektów, a także wysoka jakość i odporność na działanie czynników zewnętrznych sprawiają, że coraz chętnie fototapety są oklejane na ścianach.

Mydło cukrowe 300 g Masterline ProfessionalKomentarze

Zostaw swój komentarz

Góra