Czy tapeta to dobry produkt do łazienki?

Dnia: Monday, April 8, 2019 Komentarzy: 0

Czy tapeta to dobry produkt do łazienki?

Łazienki to pomieszczenia, w których panuje stosunkowo wysoka wilgotność powietrza, a temperatura ulega częstym wahaniom. Niektórzy mogliby więc sądzić, że zastosowanie tapety w tego typu wnętrzach nie jest najlepszym pomysłem. Nic jednak bardziej mylnego! Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj produktu, aby cieszyć się pięknym i oryginalnym wystrojem łazienki.

Wodoszczelność to podstawa

Chcąc umieścić tapetę w pokoju kąpielowym, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wodoszczelność. Dzięki tej właściwości produkt nie będzie nasiąkał wilgocią i niszczył się pod wpływem pary wodnej. Powinien być również łatwy do czyszczenia. Odpowiednia tapeta może być po prostu przecierana wilgotną gąbką. Najlepiej, gdyby była także odporna na uszkodzenia mechaniczne. W łazience bowiem może do nich dochodzić znacznie częściej niż w innych pomieszczeniach. Wybierając właściwy rodzaj produktu, unikniesz natomiast szybkiej utraty jego walorów estetycznych. Wyroby do łazienki muszą być po prostu bardziej elastyczne. Dzięki temu również pod wpływem temperatury będą się bez problemu kurczyć i rozkurczać, ale nie spowoduje to ich rozerwania. Jaki rodzaj tapety będzie zatem najbardziej odpowiedni do łazienki? Możesz wybierać pomiędzy produktami winylowymi (najlepiej na fizelinie), wykonanymi z włókna szklanego, a nawet korkowymi. Ciekawe rozwiązanie aranżacyjne stanowią również naklejki ścienne 3d, które można umieścić nawet bezpośrednio na tynku. Dzięki temu w prosty sposób odmienisz wygląd wnętrza.

Tapety w wielu wzorach i kolorach

Nasz sklep z tapetami proponuje różnorodne produkty winylowe na fizelinie, idealne do łazienek. Takie elementy aranżacji znakomicie ożywiają każde pomieszczenie. Możesz wybrać tapety łazienkowe z ciekawym wzorem albo strukturą. Ponadto bez problemu dopasujesz kolor do własnej wizji oraz pozostałych elementów, znajdujących się w łazience. Ważne, aby dobrać deseń do wielkości łazienki. Wówczas efekt nie będzie zbyt przytłaczający. Przykładowo w przestronnym pomieszczeniu można położyć tapetę z wzorem w duże liście czy pióra, natomiast w mniejszym wnętrzu sprawdzą się delikatniejsze struktury. Najlepiej też umieścić produkt jedynie w części łazienki, a w pozostałych miejscach zastosować chociażby gładkie kafelki. To pozwoli zachować aranżacyjną harmonię.

Tapeta i kafelki – jak je łączyć?

Sposobów na łączenie winylowych tapet z płytkami może być wiele. Najczęściej jednak stosuje się tapetę na jednej ze ścian pomieszczenia, a w pozostałych miejscach umieszcza kafelki. W takim przypadku końcowy efekt robi ciekawe wrażenie, jednocześnie nie stając się przyczyną chaosu we wnętrzu. Takie podejście pozwala zachować umiar i równowagę pomiędzy oryginalnością, kolorami, a spokojnym nastrojem wyciszenia. Czasami warto jednak zastosować tapetę jedynie na niewielkim fragmencie ściany albo umieścić ją w górnej czy dolnej części łazienki. Można na przykład przykleić winylowe materiały tylko w pobliżu lustra, nad umywalką, aby dodać temu miejscu trochę fantazji i spowodować, że będzie pozytywnie wpływać na nastrój. Z kolei z drugiej strony łazienki, jak i poniżej mogą znaleźć się płytki w stonowanym, jasnym odcieniu.

tapeta do łazienki  Erismann 9783-10 Shimmer tapeta do łazienki Erismann 6305-10 Paradisio Tapeta Erismann 6465-15 Scandinja

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Góra