POKÓJ DZIECIĘCY
Wygląd pokoju dziecięcego jest szczególnie ważny. Rozwijające się dziecko zwraca uwagę na to, w jakim otoczeniu się znajduje. Nowoczesne tapety ścienne dla dzieci dają nieskończenie wiele możliwości aranżacji wnętrza, w którym mieszka nasz maluch. Radosne ściany – kolorowe, bajkowe, ozdobione postaciami – będą cieszyły wrażliwe zmysły małego mieszkańca, pobudzały jego wyobraźnię i tworzyły poczucie bezpieczeństwa. Z tego powodu warto wybrać tapety dopasowane specjalnie do pokoju dziecięcego.

POKÓJ DZIECIĘCY 

Znaleziono 231 produktów.
na stronie
Wyświetlono 1 - 40 z 231 elementów


Tapety dziecięce

Jakie tapety dziecięce wybrać? Pokoje dziecięce zazwyczaj są zaaranżowane w żywych i jasnych barwach, jednak wybór konkretnego koloru tapety do pokoju dziecięcego zależy od upodobań jego mieszkańca i wystroju wnętrza. Jeśli meble są różnokolorowe, dopasuj do nich tapetę w spokojnych kolorach lub z delikatnym deseniem. Intensywne kolory tapet lepiej sprawdzą się, gdy meble i pozostałe elementy wystroju są w jednolitych barwach. Tapety dziecięce, szczególnie te w pokoju aktywnego malucha, powinny być przede wszystkim zmywalne i odporne na zarysowania. Pomyśleliśmy o tym tworząc naszą ofertę. Często są w niej również tapety światłoodporne, a nawet z dowolnym dopasowaniem wzoru. Ich struktura może być gładka lub wypukła. Jeśli dziecko jest już na tyle duże, by dokonywać wyborów, zaproponuj mu kilka wzorów tapet i wybierz razem z nim najlepszą opcję. Pamiętaj, że tapety w pokoju dziecięcym wcale nie muszą być infantylne. Na przykład tapety dla dziewczynek nie zawsze muszą być w pastelowych barwach, z księżniczkami lub w kwiatowe wzory. Rosnącym powodzeniem cieszą się tapety eko lub stylu glamour. Tapety dla dziewczyn, które oferujemy mogą mieć też geometryczne wzory lub napisy. Będą one doskonale pasowały również do pokoju chłopięcego.

Tapety do pokoju dziecięcego

Jakie tapety dziecięce wybrać? Pokoje dziecięce zazwyczaj są zaaranżowane w żywych i jasnych barwach, jednak wybór konkretnego koloru tapet do pokoju dziecięcego zależy od upodobań jego mieszkańca i wystroju wnętrza. Jeśli meble są różnokolorowe, dopasuj do nich tapetę w spokojnych kolorach lub z delikatnym deseniem. Intensywne kolory tapet lepiej sprawdzą się, gdy meble i pozostałe elementy wystroju są w jednolitych barwach. Tapety dziecięce, szczególnie te w pokoju aktywnego malucha, powinny być przede wszystkim zmywalne i odporne na zarysowania. Pomyśleliśmy o tym tworząc naszą ofertę. Często są w niej również tapety światłoodporne, a nawet z dowolnym dopasowaniem wzoru. Ich struktura może być gładka lub wypukła. Jeśli dziecko jest już na tyle duże, by dokonywać wyborów, zaproponuj mu kilka wzorów tapet i wybierz razem z nim najlepszą opcję. Pamiętaj, że tapety w pokoju dziecięcym wcale nie muszą być infantylne. Na przykład tapety dla dziewczynek nie zawsze muszą być w pastelowych barwach, z księżniczkami lub w kwiatowe wzory. Rosnącym powodzeniem cieszą się tapety eko lub stylu glamour. Tapety dla dziewczyn, które oferujemy mogą mieć też geometryczne wzory lub napisy. Będą one doskonale pasowały również do pokoju chłopięcego.

Tapety dla niemowląt

Urządzanie pokoju dla najmłodszych to sama przyjemność. Pastelowe kolory łatwo łączyć ze sobą i dobierać do nich dodatki. Tapety dziecięce z delikatnymi wzorami pozytywnie wpływają na maluszki ułatwiając im zasypianie i uspokajanie się w trudniejszych momentach. Raczej nie ma tu dużego rozgraniczenia na płeć. Na tapetach dla dziewczynek oraz na tych dla chłopców zobaczyć można podobne motywy. Zarówno jednym, jak i drugim przypadku można sięgnąć po róż, błękit, beż i inne barwy w łagodnych odcieniach. Uroczo prezentują się również subtelne motywy roślinne i mieszkańcy lasu. Przyciągają wzrok malucha i pobudzają jego wyobraźnię.

W przypadku nieco starszych pociech można postawić na tapety ścienne dla dzieci związane z zainteresowaniami mieszkańca pokoju. Piraci, księżniczki, dinozaury, Minionki, zwierzęta - te i wiele innych motywów znajdziesz w dziale z tapetami dziecięcymi. Pozwól dziecku na dokonanie wyboru - to ono będzie spędzać w swoim pokoju najwięcej czasu. Wnętrze, które lubi, będzie pobudzać jego kreatywność i wspierać poczucie bezpieczeństwa. Nie wprowadziliśmy podziału na tapety dla dziewczynek oraz dla chłopców, ponieważ wiemy, że pociechy mają przeróżne zainteresowania.

Tapety dla nastolatków

W ofercie tapet ściennych dla dzieci umieściliśmy również wiele propozycji, które przypadną do gustu nastolatkom. W tym wieku przeważa zainteresowanie kontrastowymi połączeniami kolorystycznymi i wyrazistymi motywami. Odpowiednimi tapetami dla dziewczyn mogą być zarówno proste wzory w gwiazdy czy kropki, jak i z motywem Londynu lub ściany graffiti. Nadruk w deskorolki, geometryczne kolaże lub rozświetlone wieżowce to propozycja dla dziewczynek i chłopców. Warto pamiętać o tym, że tapety do pokoju dziecięcego można wykorzystać również w roli akcentu we wnętrzu. Ciekawym pomysłem jest położenie ich tylko w kąciku z biurkiem, przeznaczonym do pracy. Z drugiej strony można w też sposób wydzielić strefę typowo rekreacyjną. Wybierając tapety ścienne dla dzieci to pokoju, który jest urządzony, należy dbać o zachowanie spójności kolorystycznej. Ściany, dodatki i meble powinny tworzyć całość, która jest przyjemna dla oka. Najbardziej uniwersalne są zatem jedno- oraz dwukolorowe ściany. Daje to większą swobodę w kwestii wprowadzania zmian we wnętrzu. Tapety dla dziewczyn oraz chłopców z pewnością przetrwają kilka lat.

Góra