HERMITAGE - Tapety.org
Enter here your message to your customers

HERMITAGE

HERMITAGE – pałacowe marzenia

Hermitage to inna nazwa słynnego petersburskiego muzeum sztuki. Ermitaż w Petersburgu jest jednym z największych, a także najbardziej bogatych muzeów sztuki na świecie. Do budynków Ermitażu przynależy między innymi słynny Pałac Zimowy, miejsce, które nierozerwalnie jest związane z Carską Rosją. Warto wspomnieć, że Pałac Zimowy przez ponad 150 lat był centrum życia politycznego carskiego imperium. Tutaj bowiem żyli i urzędowali carowie i caryce, tu też miały miejsce liczne dramatyczne wydarzenia między innymi te, które zakończyły potęgę Carskiej Rosji, a mianowicie Rewolucja Październikowa z 1917 r.

Pałac Zimowy jest więc głównym gmachem muzeum. Tu można do woli podziwiać zebrane światowe dzieła sztuki, a także pyszniące się bogactwem detali niezwykłe wnętrza, piękne dekoracje ścienne, mozaikowe posadzki, kapiące złotem żyrandole i przecudowne malowidła na sufitach. To do tych historycznych przebogatych wnętrz nawiązuje niezwykła, zdecydowanie barokowa swoim przepychem kolekcja tapet Hermitage.

Określenie produktów kolekcji jako tapety ozdobne, jest po prostu nijakie w swoim wyrazie. Klasyczne piękno dekoracji, wyraziste złocenia barokowego wzornictwa malują się na ścianach niezwykłymi obrazami przenoszącymi mieszkańców i gości w bajecznie bogate pałacowe wnętrza. Klasyka po prostu poraża niezwykłymi ornamentami, które są odwzorowane w najmniejszych detalach. Mocne, zdecydowane kolory – burgund, wino, granat, ciepłe beże (przypominające w tym skojarzeniu unikalne drewno), a także eleganckie szarości uczynią w każdym domu z salonu prawdziwą salę balową. Zwykła jadalnia zamieni się za ich przyczyną w królewską jadalnię. Te eleganckie tapety przeniosą wszystkich w dawne, zapomniane epoki, jeśli zostaną skomponowane w urokliwą całość z wykwintnymi, antycznymi meblami (mogą być też w stylu rustykalnym). W połączeniu z nowoczesnym trendem glamour można zestawić unikalne tapety imitujące pikowaną skórę. 
Znaleziono 27 produktów.
Wyświetlono 1 - 27 z 27 elementów

Góra