BELLE EPOQUE - Tapety.org
Enter here your message to your customers

BELLE EPOQUE

BELLE EPOQUE, czyli romantyzm na tapecie

La Belle Époque, czyli piękna epoka, piękny okres, piękny czas to świat, w którym cywilizacja ludzka przekroczyła pewne granice swojego istnienia, a postęp techniczny i naukowy był milowym krokiem w jej dziejach. La Belle Époque to nazwa, która została nadana okresowi trwającemu od zakończenia wojny francusko-pruskiej w 1871 roku do wybuchu I wojny światowej. Wtedy królowała Trzecia Republika Francuska oraz Cesarstwo Niemieckie. Czasy tek historycznie są określane jako okres rozkwitu, postępu i spokoju w Europie.

Postęp techniczny przejawiał się w ułatwieniu komunikacji poprzez takie wynalazki jak: skonstruowanie pierwszego telefonu, samochodu, samolotu. Dzięki nim życie codzienne stawało się łatwiejsze. Również życie kulturalne osiągnęło bardzo wysoki poziom. Powstał kabaret, wynaleziono kino. Sztukę opanowała secesja oraz delikatny, uduchowiony i romantyczny impresjonizm. Pojawił się też na drugim biegunie dekadentyzm z pojęcia fin de siècle.

Kolekcja tapet „Belle Epoque” marki A.S. Création zachwyca niemal wszystkim – począwszy od kolorystyki, bogatego wzornictwa po wysoką jakość produktów. Ale przede wszystkim wzbogaca nietuzinkowy nastrój wnętrza, uspokaja i przypomina minione dni. Wspomnienia wracają w stylowo ozdobionych ścianach w stylu klasycznym i retro. Tapety ścienne mają we wzornictwie fantazyjne różane bukiety. Pojawiają się bogate królewskie ornamenty w orientalnym stylu, które potrafią zamienić każde pomieszczenie w zmysłowe, jak również eleganckie królestwo. Dyskretne wzory, które pojawiają się jako tapety 3d idealnie łączą się z jednolitymi tapetami oraz barokowymi, bogatymi kwiatowymi wzorami. W kolorystyce królują subtelne odcienie beżu, kremu i białego. Te barwy doskonale współgrają z odcieniami czerwieni i zdecydowanej czerni. Natomiast srebrne i złote odcienie metali szlachetnych, a także błyszczące tło stwarzają szlachetny wygląd każdego pomieszczenia.
Znaleziono 49 produktów.
Wyświetlono 1 - 49 z 49 elementów

Góra