FIORETTO

Kolekcja Fioretto – czyli dążenie do spokoju idealnego 

Kolekcja Fioretto w swym klimacie najbardziej zbliża się do kolekcji Felicia. Pochodzi bowiem z tej samej grupy tapet od A.S. Creation. Zachowuje podobny spokój, ład i wrażenie wytchnienia, jakie jest niezbędne po ciężkim dniu pracy. Dzieje się tak, bez względu na to, na ścianach jakiego pomieszczenia zostanie umieszczona. Co zatem sprawia, że mimo tych podobieństw, tworzy odrębną w swej wymowie i znaczeniu kolekcję, kolekcję na tyle wyróżniającą ją wśród innych projektów, że godną i własnej nazwy, i opisu w odrębnej stylistyce?
 
Dla znawców rysunku, teoretyków malarstwa czy nawet malarzy amatorów, a także dla tych, którzy potrafią chociażby uważnie patrzeć – ta cecha jest oczywista. To struktura rysunku , czyli odpowiedniego wzoru. W kolekcji Fioretto rysunek jest niepowtarzalnym elementem, który istnieje sam dla siebie. Nie wtapia się w tło, nie tworzy jedynie powtarzalnego motywu będącego częścią większej całości. Każdy element, każdy detal jest skończoną i jedyną w swoim rodzaju całością. Tak jak nie ma dwóch takich samych płatków śniegu, tak jak nie ma dwóch jednakowych kryształów, jak nie ma dwóch identycznych osób. Jest tak wyraźną kreską, rozrysowany na jasnym tle, że nie sposób przeoczyć najmniejszego szczegółu, których jest wiele, a każdy z nich przyciąga oko z hipnotyczną siłą.
 
Motywy roślinne i kwiatowe na gładkiej i jednolitej powierzchni, kolorystyka relaksującego beżu i brązu, drobiazgowy, niepowtarzalny w detalu rysunek – to Fioretto 2 – kolekcja tapet winylowych na flizelinie, nowoczesna w stylu, tradycyjna w technice rysunku, dająca możliwość dowolnego pasowania i bardzo odporna na światło i zmywanie. Z pewnością godna uwagi. Dla wymagających i lubiących obserwować – nie tylko patrzeć – bo właśnie obserwować można ją godzinami na ścianach naszych pomieszczeń.

FIORETTO 

Brak produktów w tej kategorii.

Góra