FARO - Tapety.org
Enter here your message to your customers

FARO

Kolekcja Faro – zdefiniuj sam 

Kolekcję Faro na pierwszy rzut oka trudno jest zdefiniować. Obydwa, aktualnie dostępne wzorce wydają się z pozoru tak różne i odległe od siebie, że dużo łatwiej wskazać i wymieniać, co je odróżnia niż to, co w nich jest na tyle wspólnego, że łączy takie tapety ścienne w tę samą kolekcję. A jednak, po chwili głębszego namysłu, wszystko staje się czytelne. Projekty tapet powstały na kanwie dążeń i poszukiwań twórców współczesnej XX-wiecznej sztuki, która zdecydowanie i na różne sposoby próbowała szukać własnych dróg i rozwiązań wyzwalających ją z kanonów tradycji iluzorycznej sztuki figuratywnej.
 
Wzorzec kafelek o wypukłej fakturze – to neoplastycyzm Pieta Mondriana wyprany z jego kolorystyki barw zasadniczych na rzecz stonowanych i dyskretnych odcieni szarości, srebra, bieli i delikatnych brązów. Ale rytm, niepokój i różnorodność rozkładu wzoru geometrycznego, niełatwo poddająca się klasyfikacji oka – te same co u wielkiego mistrza oraz jego najlepszych uczniów i naśladowców.
 
Tapeta ścienna miejska, dająca układać się w zupełnie dowolny sposób – to klasyczna XX-wieczna sztuka kolażu, choć jej początki zrodziły się jeszcze w starożytnych Chinach. Ale to zdecydowanie nasza współczesność, nazwana tak przez Brague’a i Picassa. Ten wzorzec z kolekcji Faro będzie doskonale prezentował się w przestrzeni miejskiej, zarówno w lokalach gastronomicznych, miejscach użyteczności publicznej jak i w eleganckich loftach, magnetycznie ściągając spojrzenia ich użytkowników. Tapeta doskonale wpisze się więc w nowoczesne wnętrza, stając się niczym artystyczny kolaż – jakim jest w istocie – ich ozdobą.
 
Kolekcja Faro to po prostu nowoczesna sztuka. Dlatego tak różnorodna. I dlatego tak fascynująca dla ludzi o zdecydowanie odmiennych gustach i pojmowaniu różnych przestrzeni i wystroju wnętrz. Uniwersalna w swojej definicji.
Znaleziono 2 produktów.

Oryginalna tapeta miejska, idealna dla podróżnika zakochanego w Nowym Jorku. Tapeta z napisami, nowoczesna kolorystyka przenikającej się bieli, szarości i energetycznej pomarańczy.

Tapeta kafelki to tapeta wzory geometryczne powstałe z drobnych, wielobarwnych kwadracików. Tapeta ścienna idealna do łazienki.

Wyświetlono 1 - 2 z 2 elementów

Góra