Tapety winylowe na flizelinie – tapety ścienne do zadań specjalnych - Tapety.org
Enter here your message to your customers

Winylowe na Flizelinie

Tapeta na fizelinie – nowoczesność tapetowania

Remontując samodzielnie dom, bądź odświeżając dotychczasowe aranżacje, warto zwrócić uwagę na specyficzny rodzaj wykończenia ścian, jakim jest tapeta na flizelinie. Oryginalne wzory, bogata kolorystyka, przyjemna w dotyku struktura. Prosty sposób na uzyskanie powalającego efektu, który całkowicie zmieni styl i charakter pomieszczenia. Na czym polega jej nowoczesność, czym się wyróżnia spośród innych tapet i dlaczego stała się tak popularna?

Tapety winylowe na flizelinie – tapety ścienne do zadań specjalnych

Nowoczesne tapety ścienne wyróżniają się nie tylko różnorodnością wzorów, ale także zastosowaniem odpornych i nietypowych materiałów. Nietrwałe, papierowe okleiny ścienne, które niegdyś zdobiły pokoje, należy więc dzisiaj odłożyć do lamusa. Doskonałym przykładem wyjątkowej trwałości, łatwości montażu, a przy tym niemal niekończącego się wzornictwa są ekskluzywne tapety ścienne na flizelinie pokryte winylową powłoką.

Znaleziono 2909 produktów.
na stronie

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374203 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374223 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374222 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374221 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374215 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374214 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374213 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374212 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374211 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374204 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374202 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374232 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374201 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374193 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374192 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374191 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374184 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374183 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374182 z kolekcji New Walls.

Udekoruj ściany w swoim pokoju, dzięki tapecie AS Creation 374181 z kolekcji New Walls.

Wyświetlono 1 - 102 z 2909 elementów

Dlaczego warto wybrać tapetę na fizelinie?

Po pierwsze tapeta na flizelinie jest mocniejsza i trwalsza od standardowych tapet. Składa się z dwóch warstw. Bezpośrednio do ściany przylega tzw. materiał nośny, czyli fizelina, natomiast zewnętrzna warstwa dekoracyjna może być papierowa lub winylowa. Fizelina znacznie poprawia trwałość, co jest szczególnie ważne w momencie jej naklejania (pozwoli uniknąć trudności z nierównomiernym rozciąganiem się, marszczeniem czy zrywaniem). Ponadto tapeta na fizelinie pokryta winylem, doskonale sprawdzi się w miejscach narażonych na zabrudzenia. Kuchnia, łazienka, przedpokój, pokój dziecięcy- wilgotna ściereczka, pozwoli z łatwością usunąć brudne ślady.

Po drugie tapeta na fizelinie to prosty sposób na efektowne wykończenie wnętrza. Wystarczy posmarować klejem ścianę i przyłożyć pasek tapety. Nie wymaga dodatkowego smarowania klejem tapety i czekania, aż nabierze właściwości klejących. Do czasu wyschnięcia można korygować drobne przesunięcia. W trakcie usuwania nie pozostawia śladów, odchodzi od ściany całymi pasami, bez konieczności wcześniejszego namaczania.

Słów kilka o flizelinie

Flizelina – brzmi tajemniczo? No, może trochę i tak. Tapety ścienne na flizelinie, czyli tapety flizelinowe, różnią sie od znanych tapet na podkładzie papierowym zastosowaniem specjalnego podkładu - wysokiej jakości flizeliny. Flizelina jest w nich materiałem nośnym. Tapety ścienne, które mają podkład z flizeliny, zazwyczaj posiadają warstwę wierzchnią wykonaną z winylu. Winyl jest odporny na zmywanie.

Winyl, czyli co?

Winyl to nic innego, jak specjalna folia PCV, która jest zdecydowanie trwalsza i odporniejsza na wilgoć oraz działanie promieni słonecznych niż zwykły papier. Warstwa winylowa może być gładka lub wykonana ze spienionego winylu. Pierwszy typ to cienka warstwa folii PCV. Takie tapety łatwo utrzymać w czystości. Natomiast spieniony winyl zwiększa grubość tapety, co pozwala ukryć drobne nierówności ścian. Tapety, które mają warstwę spienionego winylu charakteryzują się wysokim stopniem przepuszczalności pary wodnej. A to powoduje, że w ścianach gromadzi się mniej wilgoci. Doskonale nadają się więc jako tapety łazienkowe i tapety kuchenne.

Winyl do pary z flizeliną

Winyl do pary z flizeliną tworzy zestaw idealny. Takie tapety pokojowe są odporne na mycie, szorowanie i nie straszne są im wyjątkowo nieprzyjazne warunki atmosferyczne – wysokie promieniowanie słoneczne czy wilgoć. Natomiast podkładowi z flizeliny zawdzięczają bardzo łatwy montaż. Tapety winylowe na flizelinie nie kurczą się podczas nakładania kleju. Nie tworzą nierówności, a sama aplikacja nie wymaga zmiękczania materiału. Podczas usuwania nie ma też konieczności nawilżania tapety. Plusem jest również wspomniana już eliminacja niedoskonałości ściany. Okleiny winylowe na flizelinie będą wyglądały idealnie zarówno na gładkich powierzchniach, jak i na ścianach, które nie są doskonałe – mają nierówności, pęknięcia lub zarysowania.

Różnorodność wzorów i kolorów

Tapety ścienne winylowe na flizelinie mogą być gładkie lub z delikatnym akcentem wzorów. Są też  tapety wzorzyste, które mają konkretne motywy: roślinne, w paski i wzory geometryczne. Ciekawe są tapety ozdobne takie jak: tapety z brokatem, złoceniami, czy srebrzeniami. Można je wykorzystać we wnętrzach mieszkalnych, biurowych, przestrzeni publicznej, hotelach i pensjonatach. Są doskonałym rozwiązaniem na dłuższy czas, będąc wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem aranżacyjnym, które poleca nasz sklep z tapetami.

Góra